Sivilcesiz Bir Yaşam İçin 5 Öneri

0

Sivilceler, gençlik yıllarından başlayarak dış görünüşümüzü bozan ve psikolojik olarak  bizleri doğrudan etkileyen, cildimizde istenmeyen şeylerdir. Birden meydana çıkan ve bazen iz bırakabilen sivilceler, zaman zaman ciddi cilt sağlığı problemlerini de işaret edebiliyor.

Günde en az iki defa yüzünüzü yıkayın

Cildinizle ilgilenirken hassas olmaya oldukça dikkat etmeniz gereklidir. Güzel ve sağlıklı bir yüz için günde en az 2 kere yıkamalısınız. Kurutma esnasında ise kendinize özel havluları tercih etmeniz gerekli faktördür. Sivilceye sebep olan bakteriler, kirli havlularda çok fazla bulunmaktadır.

Yüzünüzü asla ellemeyin

Yüzünüzde sivilce bulunurken elinizi yüzünüze sürmemeye büyük özen göstermelisiniz. Kirli eller, bakteri yuvasıdır. Sadece dokunmak da değil, sivilcelerinizi de asla sıkmamalısınız. Sıkılmış olan ve iltihabı akan sivilce yüzünüzde izler kalmasına sebebidir ve farklı bölgelere de kolaylıkla yayılabilir.

Tatlıdan uzak durulmalı

Cildinizin daha sağlıklı, canlı ve şekilde bir biçimde gözükmesini istiyorsanız şeker tüketimini minimuma indirmeniz gerekmekte. Şeker, vücuttaki iltihabı arttırır ve yeni sivilce oluşumuna ve olan sivilcelerin kötü bir durum almasına sebebi olabilir.

Bol sıvı tüketin

Cildiniz için en iyi ilaç, suyu bol bol tüketmektir. Su, vücutta bulunan toksinleri temizler ve cildinizin en doğal biçimde nemli olmasına yardımcı olur. Su sayesinde sivilce oluşumunun da önüne geçebilirsiniz.

Stresten uzak durulmalı

Stres, sivilceleri tetikleyen en büyük etkenlerden. İçimize attığımız tüm sıkıntılarınız, sivilceleri dışa vurmasına neden olabilmektedir. Günlük hayatınızdaki yaşadığımız sıkıntıları içimizde tutup sivilceleri yüzümüzde çıkartmak yerine, sıkıntıları dışarı vurmalısınız. Stresten uzak durarak kendinizi sakinleştirebilecek terapiler uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası