Gazlı içecekler sivilce yapar mı ?

0

Sivilce olmayan bir cilde ulaşmak için beslenmenin etkisi araştırılan konulardan birisidir. Yapılan tüm araştırmalar sivilce oluşumu sebeplerinin doğrudan beslenmeyle ilişkili olmadığını göstermektedir.

Sağlıklı beslenmeye önem göstermek, taze olarak sebze ve meyve tüketimi ciddi anlamda cildimizde de olumlu şekilde etkiler yaratabilir fakat cilt sorunlarına yol açabilen asıl sebep olan hormon düzensizliğini ortadan kaldırmadığınız zaman tüm sivilcelerden tam olarak kurtulmanız mümkün görünmemektedir.

Gazlı olarak üretilen içeceklerin sivilce üzerinde etkisi de insanlar tarafından merak edilen konulardan. Gazlı içecekler sivilce yapar mı? sorusu bu merak edilen konuların içinde yer almaktadır. Gazlı içecekler sivilceye  sebep olmamaktadır. Amerikan Dermatoloji Akademisi tarafından yapılan açıklamada gazlı içecekler ile sivilce ilişkisinin gerçeği asla yansıtmadığını, akne oluşum için sıklıkla beslenme ve hormonal değişiklerin sebep olduğu belirtilmektedir. Sivilcenin en önemli sebeplerinden birisi cilt yağlanması (sebum) dur. Gazlı içeceklerin içindeki bulunan maddeler göz önünde bulundurulduğu zaman, gazlı içecekler ve sivilce ilişkisi şehir efsanesi olarak açıklayabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası