Fastfood ve Sivilce İlişkisi

0

Sivilce ciltte meydana gelen bir hastalıktır ve kendiliğinden asla geçmez. Günlük yaşantımızı olumsuz olarak etkileyen bu rahatsızlığı tedavi edilmesi zorunludur. Sivilce genel olarak yüz bölgesinde belirdikleri için saklamak oldukça güçtür. Yüz bölgesi haricinde göğüs, sırt, omuz bölgelerinde rastlanmaktadır.

Cilt derimizin altında meydana çıkan yağ salınımı yağ kanallarını kullanarak derinin yüzeyine çıkmaktadır. Fakat bazı olumsuz koşullar yağ salınımı artmaktadır ve yağ kanallarımız tıkanır. Tıkanma sonucunda sivilce meydana gelir. Sivilceleri çıkış sebebi belirtiğimiz gibi fazla yağ sebebi kanalların tıkanmasıydı. Peki salgılanmakta olan bu yağdaki artışın sebebi nedir ?

Daha önce yapılan araştırmalar neticesinde, derinin altında salgılanmakta olan yağ, ergenlik döneminde hormonal değişmelere bağlı artış göstermekteydi. Bu kural hep geçerliliğini koruyor. Fakat sivilce sadece ergenlik döneminde çıkmaz. Ağırlık olarak ergenlik dönemimde görülür evet ama her yaş gurubu insan sivilce dolayısıyla mağdur olabiliyor. Bu sebep doğrultusunda yeni yapılan araştırmalarda, fastfood yiyeceklerin içinde olduğu pek çok besin sivilce oluşmasına zemin hazırladığını ve var olmakta olan oluşumu hızlandırdığını açıklıyor.

Yiyecek türlerine bağlı olarak artmakta olan fazla yağ, salgılamayı artırdığı için kanalları deri altındaki yağ kanallarını tıkar ve sivilceye sebep olur. Fastfood  gıdalarında bol miktarda hayvansal yap vardır. Yağda kızartıldıkları düşünülürse tüketeceğimiz yağ miktarı tahmin etmek zor olmamaktadır. Bu hesapla yola çıkarak vücut sağlığı ne kadar tehlike altına sokuyoruz varın siz düşünün. Bu tehlikeden ilk olarak cildimiz nasibini alacaktır.

Sivilcesiz Bir Yaşam İçin!

Tertemiz bir cilt neredeyse tüm insanların hayalidir. Aslında bunu başararak sağlığımızı korumak mümkün. Yaşam tarzımızı sağlıklı belirleyerek hayat kalitemizi yükseltebiliriz. Sivilce yediğimiz ve içtiğimiz besinlerden kaynaklanmaktadır. Sağlıklı beslenerek sivilcelerden kurtulmak hayal değil !

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası