Regl döneminde sivilce oluşumu

0

Regl döneminde kadınlarda sivilce oluşumunun nedeni genel olarak hormonlardandır fakat iyileştirmek üzere yöntemler vardır.

Bir çok kadın regl dönemlerinde sivilce oluşumu ile karşı karşıya kalır. Neredeyse Bütün kadınlar, adetlerinin yaklaşmakta olduğunu habercisi bu nahoş görünümlü sivilceler sebebi ile büyük şaşkınlığa uğrarlar. Bunun sebebi nelerdir? Rgl döngüsü, kadının üreme sistemi içerinde meydana gelmekte olan bir doğal hormonal değişiklikten olur. Regl, ortalama düzenli gören bir kadında 28 günde bir gerçekleşen kanamadır. Hem regl döngünün tamamı, tüm kadın vücudu etkileyen süreçlerdir. Hormonlar, sivilce oluşumu dahil farklı etkiler gösterebilmektedir.

Regl döngüsü  süresi boyunca, hormonal dalgalanmalar farklı olaylar yaratabilir. Söz konusu cildiniz olduğunda, regl döngüsü, hassasiyeti ve hatta yenilenmesine etkileyebilmektedir.

Her kadın farklı şeyler deneyimlemektedir. Kadınların cildi yumurtlama ve regl döneminde normale göre daha yağlıdır. Bu sebeple regl döngüsünde sivilce oluşması çok normaldir. Her ay adetin başlamasından ortalama 5-6 gün öncesinde bile görülmeye başlayabilir. Bu sivilceler genel olarak yüz çevresini etkileseler bile sırtta veya göğüs bölgelerinde de sivilce oluşabilir. İyi tarafı ise adetin bitimiyle sivilcelerin yok olma eğilimi göstermesidir.

Kadınlar için regl esnasında sivilce oluşması normaldir.  Regl esnasında oluşan sivilcenin sebebi teme olarak adet döngüsü içerisinde oluşan hormonal dalgalanmalardır. Bu, sizi çok endişelendiriyor veya rahatsız ediyorsa kadın doğum doktorunuza giderek görüşmelisiniz. Hijyen kurallarına ve beslenmenize dikkat etmek gibi doğal yollara başvurarak sivilce görünümünü azaltabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası