Sivilce Kremi İmex

0

Cildinizde bulunan sivilceler zaman geçtikçe artıyor, kontrol sağlamakta sorunlar yaşamaktaysanız mutlaka bir uzmandan görüsü almalısınız. Genel olarak hormonların çalışma düzeni değiştiği zamanlarda regl, ergenlik, hamilelik v.b dönemlerde artan sivilceleri azaltmak ve ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan İmex krem hakkında merak edilen soruların yanıtlarını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

İmex krem; bütün eczanelerde kolay bulunabilen ve cilde sürülen türde antibiyotiktir. Son zamanlarda sivilce sorunu ile karşı karşıya kalanlar tarafından merak edilen ve araştırdıkları hatta sosyal medya da büyük popülariteye ulaşan İmex sivilce kremi içinde bulunan tetrasiklin hidroklorür maddesi sayesinde ciltte bulunabilen bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. İltihapsız olan sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılan kremde kortizon maddesinin bulunmaması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih ettiği kremler arasındadır. Düzenli şekilde kullanıldığı zaman ciltte muhteşem katkı sağlayan etkilere sebep olan İmex krem, kullanan kişilere göre sivilceleri en ortalama 2-3 gün içerisinde kurutuyor. Sivilce tedavisinde kullanılan İmex, oldukça etkili bir krem. Kısa zaman içerisinde sivilcelerin köküne nüfus edip kurumasını sağlayan bu kremin etkisi oldukça hızlıdır.

İmex Kremin Yan Etkileri Nelerdir ?

Diğer ilaçlar gibi aşırı derecede yan etkileri bulunmamaktadır. Sadece hassas cilt tipine sahip olanlarda görülebilir yan etkileri bulunmaktadır;

  • Ciltte yanma hissi
  • Ciltte Kaşıntı
  • Ciltte kızarıklık
  • Ciltte şişlik

Bunlar v.b yan etkileri yaşayan kullanıcılar mutlaka doktora başvurmalıdır.

Nasıl Kullanılır ?

Reçetesiz olarak tüm eczanelerde kolaylıkla bulunan İmex krem, sivilce olan tüm bölgelere günde en az 1-3 kez uygulanmalıdır. Kremi cilde sürülmeden önce mutlaka bol su kullanarak temizlenmelidir. Hafif şekilde masaj yaparak kremi sürerek üzerine gazlı bir bezle kapatabilirsiniz. Kremi  sürdükten sonra durulamanıza gerek yoktur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası