Sivilce kremi Benzamycin Topikal Jel

0

Sivilce şikayeti olanlar genel olarak doktor kontrolünde kremler kullanıyor. Bu amaçla üretilen kremlerden Benzamycin Topikal Jel sadece eczanelerde bulunmaktadır. Benzamycin topikal jel, sivilce tedavilerinde kullanılan, sivilceler içim kesin çözüm sunması için doktorlar tarafından hastalarına çok sık reçete edilen, en iyi sivilce kremleri arasında üst sıralarda yer bulan bir kremdir. Oldukça güçlü etkiye sahip olan krem düzenli olarak kullanımda uzun vadeli etki sağlamaktadır.Dönemsel sivilceler olarak adlandırılan ergenlik sivilceleri haricinde dış etkenlere bağlı sivilcelerde oldukça başarılı olan benzamycin krem kullanıcılar tarafından %95 oranına olumlu yorumlar almayı başarmıştır.

Benzamycin Topikal Jel Nasıl Hazırlanmalı ?

Benzamycin kredi alıp kutusunu ilk açtığınızda bir adet büyük ve 2 adet küçük tüp ile karşılasıcaksınız. Küçük tüplerin bir adeti sıvı halde etil alkol, diğeri ise toz halde eritromisin bulunmaktadır. Eritromisin toz tüpünü etil alkol içine dikkatlice dökün ve tamamen çözülünceye kadar birkaç dakika süreyle sallayın. Çözünme tamamlanmasından sonra karışımı üzerinde benzamycin yazmakta olan büyük tüpün içine dökünüz. Paketin içinde bulunan plastik karıştırıcı ile benzamycin kremi homojen karışım elde edene kadar birkaç dakika boyunca karıştırın. Elde ettiğiniz karşımın üzerine tarih yazmayı unutmayınız.

Benzamycin Topikal Jel Nasıl Kullanılır ?

Benzamycin kremi kullanırken doğru kullanmak için ilk olarak dozunu ayarlamak gereklidir. Doktorlar normal şartlar içerisinde sabah ve akşam olmak şartıyla günde 2 defa kullanımını önerirler fakat kremin yüzünüzde beklemesi gerekir bu sebeple eğer işe veya okula gidiyorsanız sadece akşamları kullanabilirsiniz.

Kremi cildinize uygulamadan önce yüzünüzü güzelce yıkayınız ve temiz olan bir havluyla veya mümkünse bakteri taşımaması için kağıt havlu ile kurulayın. Cildiniz nemli bile kalmasın tamamen kuru ve temiz olsun. Cildinizi kupkuru ve temiz hale geldikten sonra sivilceli bölgelere ince bir katman şeklinde fazla ovalamadan uygulamalısınız.

Faydaları Nelerdir ?

Benzamycin kremin etki zamanı bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilir. Genelde Benzamycin ilk etkisini 2 hafta zamanı içerisinde göstermektedir.

  • İltihaplı olan sivilceleri zamanla küçülterek, kurutup ve yok eder
  • Yeni sivilce oluşmasını engeller
  • Yaptığı soyucu etki sayesinde cildin yenilenme sürecini oldukça hızlandırır
  • Soyma etkisi sayesinde fazla yağı ciltten uzaklaştırılmasını sağlamaktadır
  • Ciltte bulunan tüm zararlı bakterileri yok eder.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası