Sivilcelerle doğal yöntemler ile savaşın

0

Sivilceye Bal Etkisi

Birçok derde deva olan, hastalığa şifa olan, ağzınızın tadı bal cildinize de oldukça yarar sağlayan bir üründür. Sivilce oluştuğu bölgeyi temizledikten sonra o bölgeye bir miktar bal sürerek 20 dk.  bekletiniz. 20 dk geçtikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli kullanımda birkaç kez tekrar ettiğinizde sivilcenizin yavaşça kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Sivilce Düşmanı Aspirin

Aspirin, sadece hap şeklinde yutulduğunda değil özel bir maske olarak da sizlere yarar sağlamaktadır. Sivilceler için etkili çözüm yollarından biri ise aspirin maskesi uygulamasıdır. 2 veya 3 tane aspirini ezerek bir miktar su ile karıştırarak kıvamının krem halini almasını sağlayınız. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan yaklaşık 20 dk. sonunda maskeli bölgeyi su ile temizleyiniz. Düzenli şekilde 2-3 kez kullandığınız zaman, sivilcelerinizin zamanla kaybolduğunu görebileceksiniz.

Doğal Antibiyotik Sarımsak

Bazı sivilcelerin içinde irin ve iltihap bulunabilir. Bu sivilceler hassas bölgelerdir ve mikrop kapmaya müsaittir. Bu bölgede antibiyotik uygulaması doğru sonuçlar verebilir. Fakat antibiyotiği ilaç şeklinde kullanmak yerine doğal yollar ile cildinize direkt antibiyotik uygulaması yapabilirsiniz. Sarımsağın kokusu ne kadar rahatsız edici gelse de o bölgeye bir diş sarımsak uygulayarak sivilcelerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

Sarımsağı ezdiğinizde  çıkan suyunu sivilceli bölgenize uygulayarak yaklaşık 15 dk bekleyiniz. Cildinizde tahriş oluşturabileceği için sadece sivilce olan bölgenize uygulamanız yeterlidir. Yaklaşık 10-15 dk. beklemenin sonunda bölgeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Sivilce,  iç ve dış hastalıklarınızın da habercisi veya nedeni olabilmektedir. Bahsedilen çözümler, bazı bireylerde net sonuçlar vermeyebilir. Uygulama sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Uzun zamandır süre gelen bir sivilce probleminiz var ise kesinlikle cildiye bölümünden bir doktora görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası