Sivilce ve Aknelerden Kurtulmak İçin Hızlı ve Kesin 3 Reçete

0

Sivilce ve akneler, ergenlik dönemiyle birlikte gençlerin hayatına giren ve bazı insanlarda ise uzun seneler boyunca süren bir cilt sorunudur. Bazı zamanlar küçük bir tanesi yüzünden içinizden hiç aynaya bakmak bile gelmeyebilir. Genelde kadınların kâbusu haline gelen bu durum için doğal yollar kullanarak kesin çözümlere ulaşabilmeniz mümkündür.

Sivilce, cildinizde oluşan yoğun miktarda yağlanma sonucu dışarıya vurumu şeklinde ortaya çıkar. Bazı sivilcelerin içi iltihap veya irin ile dolu olabilirken, kırmızı şişlikler şeklinde de oluşabilmektedir. Özellikle yüz bölgenizde, burun, alın bölgenizde ve sırt bölgenizde görülme olasılığı daha yüksek olanlar, bazı zamanlar ise bir hastalık nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir aynı zamanda da stres sebebiyle de ortaya çıkarak vücudun tepkisini gösterir.

Biraz Limon Biraz Sirke

İlk duyduğunuzda kulağınıza garip gelebilir ama limon ve sirke sivilce için en iyi gelen temel maddeler arasındadır. Pamuğa damlatacağınız limon ya da sirkeyi sivilceli bölgenize uyguladığınızda bakterilerin hızla yok olmasını sağlar ve sivilcenin iyileşmesini sağlar.

İsterseniz su ile seyrelttiğiniz elma sirkesini de cildinize pamukla uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulamaya devam ederseniz,  tekrar oluşmasını önleyecek ve aknelerin çabuk kurumasına şahit olacaksınız.

İçeriğinde kullanacağınız limonlu basit bir maske ile yeni sivilce çıkmasını engellerken, eskilerinden de kurtulmanızı sağlayacaktır. Bir miktar bebek pudrasının üzerine birkaç damla limon ekleyerek kıvamı krem halini alana kadar karıştırınız. Hazırladığınız maskeyi önceden temizlemiş olduğunuz cildinize sürünüz. Daha sonra yaklaşık 5 dk kadar kurumasını bekleyiniz. Zaman dolduktan sonra cildinizi ılık su ile temizleyiniz. Maskeden sonra cildinizin ne kadar ferahladığını ve gözeneklerinizin hava aldığını siz de hissedeceksiniz. Bu maskeyi limon yerine gül suyu kullanarak uygulamanız da mümkündür. Maske uyguladıktan açılan gözeneklerinizi sıkılaştırmak ve yenilerinin oluşumunu önlemek amacıyla tonik uygulamalısınız.

Salatalık Kabuklarıyla Sivilce Tedavisi

Her evde bulunan veya kolaylıkla bulunabilecek ürünlerden bir diğeri ise salatalıktır. Sadece salatalık kabuklarının bile sivilce için faydalı olacağını söyleyebiliriz. Sivilce bulunan bölgelerinize salatalık kabuklarıyla masaj yaparak daha sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Aradaki farkı kısa süre içinde görebileceksiniz. Tüm salatalığı da cildinize uygulayarak etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Gül Suyunu Buz Kalıbında Dondurun

Buz kalıplarına gül suyu doldurup dondurucuda dondurduktan sonra sivilce yüzeyinde gezdirebilirsiniz. Bu işlemi sadece sivilceli bölgede yapmalısınız aksi taktirde iltihabı diğer bölgelere taşımış olursunuz. Bu nedenle birini iyileştirirken bir diğeri çıkmaya başlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası