Kafa derisinde çıkan sivilcelere iyi gelen maske tarifleri

0

Sivilce genelde vücudunuz birçok bölümünde oluşabilen omuz, sırt ve yüzde görülürken aynı zamanda saç derisinde de rastlanabilen cilt problemleri arasında yer almaktadır.

Kızarıklık, Ağrı, kaşıntı gibi belirtiler ile kendini gösteren kafa derisinde meydana gelen sivilcelerin oluşma nedenleri ve kafa derisinde çıkan sivilcelerin nasıl geçeceğini sizler için inceledik. Bazı anlarda tehlikeli durumlara yol açan kafa derisinde oluşan sivilceler ile ilgili bilmeniz gereken detayların tümüne yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan sivilce ile aynı nedenlerden dolayı meydana gelebilen saç derinizde oluşan sivilcelerden bir kısmı yağ bezesine de dönüşebilmektedir. Vücutta bulunan yağ bezeleri veya sebumun çıkardığı salgı saç kanalları ile saç köklerine bağlanmaktadır. Saç derisinde sebum ve aşırı yağlanma meydana geldiğinde bölgedeki gözenekler tıkanmaya başlayacaktır. Deri nefes alamadığı için iltihap oluşturur ve kafa derisinde sivilce meydana gelmiş olur. Depresyon, psikolojik sorunlar ve aşırı stres, sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Aynı zamanda saç kremleri, jöleler ve saç bakım ürünleri de gözeneklerin tıkanmasına sebep olabilir ve saç derisinde sivilce oluşabilmektedir. Terleme, sıcaklık, hava kirliliği ve nemli hava da cildinizdeki gözenekleri doldurarak bakteri oluşumunu sağlayan etmenler arasındadır. Bunun yanında terlemenin etkisiyle saçların yağlanması sonucu sivilce meydana gelişi de kaçınılmaz bir durumdur. Kafa derisinde sivilce oluştuysa yapmanız gerekenler nelerdir yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Kafa derisindeki sivilcelerden  kurtulmak için doğal maske tarifleri

  • Kafa derinizde sivilcenin oluştuğunu fark ettiğinizde kesinlikle sıkma işleminde bulunmamalısınız.
  • Hastanenin dermatoloji veya cildiye bölümüne başvurarak doktora kafa derinizde oluşan sivilce ile ilgili şikayetinizi söyleyerek tedavi isteyebilirsiniz.
  • Doktorunuz kafa derinize yapacağı çeşitli analizler sonucunda uygun gördüğü tedavi yöntemini uygulayacaktır.
  •  Aşırı yağlanma nedeniyle saç derinizde sivilceler oluşmuş olabilir.
  • Saçlarınızı düzenli aralıklarla bolca yıkayarak temizlendiğinden emin olmalısınız.
  • Saçınızda uygulayacağınız bakım ürünlerinin mümkün olduğunca en az miktarda kimyasal madde içermesine dikkat etmelisiniz.
  • Alkol, deride bulunan nemi çekme ve cildin kurumasına sebep olmaktadır.
  • Bu yüzden şampuan seçimlerinizde alkol içeren ürünlerin yerine, bitkisel içerikli veya antibakteriyel şampuanlar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası