Göz altı torbaları için bitkisel çözümler

0

Uyku düzensizlikleri, aşırı stres, yorgunluk benzeri faktörlere bağlı sebeplere meydana gelen gözaltı torbaları, doğru ve zamanında yapılan müdahale edilmeyerek önüne geçilmemesi giderilmesi zor olan ciddi olabilecek düzeyde büyük bir cilt problemi halini alabilmektedir.

Artık gözaltı torbaları dolayısıyla sabah uyandığınız zaman veya gün içerisinde aynaya bakmaktan korkmaya gerek yok. Bitkisel olarak hazırlanan tarifler kullanarak hem ekonomik olarak sıkıntıda kalmadan hem de kozmetik ürünler kullanarak yaptığı tahriş etkisine maruz kalmadan gözaltı torbaları için çözüm üretmek mümkün. Bitkisel yöntemler kullanarak gözaltı torbalarından kurtulmak için neler yapmanız gerektiğini, makalemizin devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

1. Poşet çay
Uykusuz kaldığınız geceler sonrasında sabah uyandığınız zaman gözaltı torbaları belirgin bir hal almaktaysa ve bu durumdan hoşnut değilseniz, bu sorunun çözümü adına poşet çaydan faydalanabilirsiniz.

• 3-4 tane poşet çayı ortalama yarım saat buzdolabına koyunuz.
• Poşet çaylarınızı buzdolabından alarak gözaltı torbalarının üzerine uygulayınız.
• 15-30 dakika süre içinde yapacağınız uygulamayı, gözaltı torbaların belirginlik düzeyine göre her gün bile yapabilirsiniz.

2. Salatalık
Salatalıkla yapılan maske, bir çok cilt bakım ürünü içeriğinde yer almaktadır. Hücre yenilenmesi ve canlılık kazanmasını sağlamaktadır. Hazırlanan içeriğinin sağladığı hücreleri yenileme özellikleri sayesinde gözaltı torbaları geçirilmesi içinde kullanılabilmektedir.

• Bir tane salatalığı dilimleyerek uzun zaman buzdolabında bekletiniz.
• Dilimler soğuması sonrasında torbaların üzerine yerleştiriniz.
• Gözaltı torbalarının üzerine koyduktan sonra ortalama 25 dakika kadar uygulama yapabilirsiniz.

3. Soğuk kompres
Ciltlerde kan dolaşımı problemleri yaşanması, bir çok problemleri beraberinde getirmektedir. Bu problemlerden biride gözaltı torbalarıdır. Yapılacak soğuk kompres, kan dolaşımını hızlandırıp gözaltı torbalarında bulunan dokuları uyarmakta ve daha diri bir görünüm sağlar.

• Soğutulmuş haldeki kaşığı  veya buz küpünü hafif şekilde hareketler uygulayarak torbaların olduğu bölgelere bastırarak uygulayın.
• En hızlı etkili sonuç için, bu yöntemi kullanarak faydalanılması mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası