Yüzdeki gözenekleri kapatmak için doğal yöntemler

0

Vücudumuzun önemli bir parçalarından biri olan yüzümüz, özellikle en çok bakım isteyen bölgelerimiz arasında yer almaktadır. Oldukça dikkat ve bakım gerektiren yüz sağlığımız, her yaş grubundaki insanların ilgi alanında. Organik, doğal, kimyasal ya da bitkisel birçok ürünün hazırlandığı yüzümüz, en sık bakım isteyen bölgelerimizin başında geliyor.

Yüzdeki gözenekleri kapatmak için doğal yöntemler uygulanmakta. Bu doğal yöntemler içinde bitkisel karışımlar yer bulunuyor. Yüz ile cilt bakımı için oldukça etkin rol oynayan gözenekler, cilt sağlığımızın göstergesi. Geniş olarak görünen gözeneklerin daha fazla bakım gösterilmesi istediği gibi, bu gözenekleri küçültmek için yapılan tüm uygulamalar sayesinde siyah noktalara veda edebilirsiniz.

1)Genetik Yapı
Eğer yüzünüzde bulunan gözenekler gözle görünebilecek kadar geniş durumdaysa bunun bir kaç nedeni olabilir. En önemlisi genetik yapı ile ilgili olabilir. Aile genlerinizle gelen bu özellik için yapılabilecek çok fazla önerilerin olmamasıyla beraber, bakım ve temizlik oldukça önemlidir.

2)Mayonez Kullanın
Ölü durumdaki hücrelerin çok artması, yağlanma ve bakımsızlık yüzünüz meydana gelmiş gözenekler arasında bulunuyor. Bu gözeneklerden kurtulmak ve bakımlı cilde sahip olmak için yapılabilecek bazı yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden ilki mayonez kullanımıdır. Kullanacağınız ortalama 1 çorba kaşığı mayonez sayesinde yüzünüzde açılan ve hızla büyüyen gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Hafta içerinde bir kez uygulayacağınız 1 çorba kaşığı mayonezi ortalama 20 dakika süreyle bekletmeniz yeterli.

3)Kesilmiş Süt Toniği
Her durumda kullanılan en doğal besinlerde olan süt, karşımıza çıkmakta. Ölü derilerin atılması ve açık haldeki, gözeneklerin kapanmasında etkilidir. Sütü maske veya tonik olarak cildinize uygulamanız yeterli. Özellikle kesilmiş  haldeki sütün suyu oldukça etkili olacaktır.
Günlük Olarak Bakım Şart
Günlük olarak yapılan bakımdan uzak kalmamanız gerekmekte. İyi olarak bakılmış ve temizlenmiş bir cilt sayesinde cildinizde oluşabilecek gözenek ve tüm leke sorunlarınızın da önüne geçebileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası