Göz Altı Morlukları İçin 3 Doğal Maske Tarifi

0

Göz altı morlukları kişilerin kendi deri renginden daha koyu renkte gözükmesidir. Bu durum hem sağlık problemi olabileceği yanı sıra estetik açıdan sıkıntılar yaratabilir. Göz altı morlukları aynı zamanda başka hastalıkların belirtisi olarak da görülebilir ve ihmal edilmemelidir.

Uzun süre uykusuz kalmak ve yorgunluk hali sonunda göz altları çökmesi ve koyu bir renge bürünmesi normal bir durumdur. Fakat göz altı morluklarının sebepler asla bunlarla sınırlı değildir. Morluklar birbirinden farklı bir sürü nedenleri olabilir.

Göz altı morlukları tamamen genetik bir sebeplere dayalı olabilir. Cildimizde bulunan melanin adlı madde yoğunlaştıkça göz çevresinde bulunan koyu rengin artması mümkün gözükmektedir. Özellikle Asya halklarında bu durum oldukça sık görülmektedir. Yüz hatları sebebiyle gözlerinin altı mor görünen kişiler de mevcuttur. Yüzde bulunan çıkıntılı kemikler, belirgin görünen göz altı çukuru ve şişkin göz altları damarlanması ve dolayısı ile koyu renkli halkalara neden olabilir.

Gül suyu maskesi

Malzeme Listesi

  • Gül suyu
  • Bir miktar süt

Nasıl Hazırlanır ?

Gül suyunu  ve soğuk sütü bir kap içine koyun. Sonra güzelce karıştırınız. Karışım içine batırdığınız pamukları gözlerinizin üstünde ortalama 15-20 dakika kadar bekletin.

Patates maskesi

Malzeme Listesi

  • 2 çay kaşığı patates suyu
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı buğday yağı

Nasıl Hazırlanır ?

Bir derin kase içerisine tüm malzemeleri verilen ölçüler kadar ilave ederek güzelce karıştırın ve ağzı kapaklı bir şişeye doldurun. Göz altına piyano çalar gibi iyice yedirerek sürünüz. Ortalama 2–3 dakika gözaltınızda bekletin sonrasında pamuğu nemlendirerek gözaltlarınızda bulunan yağı siliniz. 3–4 kere uygulamadan sonra etkisini göstermektedir. Günde en az 1 kere uygulamanız yeterli.

Zerdeçal-domates-limon maskesi

Malzeme Listesi

  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • Yarım çay kaşığı un
  • 1 çay kaşığı domates suyu
  • Birkaç damla limon

Nasıl Hazırlanır ?

Bütün malzemeleri kabın içerisine karıştırın. Sonrasında göz çevrenize halkalar halinde sürünüz. Bu şekilde 10 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonrasında soğuk su ile durulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası