Doğal Cilt Beyazlatma Yolları

0

Doğal ten beyazlatma yolları sayesinde adeta bebek gibi cilde sahip olmak zor değil. Dengesiz beslenmeler, yetersiz sıvı alma, stresli yaşam koşulları vb. sebeplerden kaynaklanan birçok nedenlerden ötürü cildimiz oldukça zarar görmektedir. Evde doğal olarak çeşitli cilt beyazlatma yöntemleri uygulanabilir. Bu yöntemleri uygulama yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır.

Pirinç unu maskesi ile cilt beyazlatma

Pirinç unu maskesinin birçok farklı tarifi bulunmaktadır bunlar içinde hazırlanması en kolayı pirinç unu ve bir miktar suyun karıştırılıp oluşturulanıdır. Belli ölçüler ile hazırlayacağımız bu karışımı tüm yüzümüze  uyguladığınız zaman bir sürü sonra lekelerin ve izlerin zaman içerisinde yok olduğunu hatta cildinizin tonlarında bir açılma olduğunu fark edeceksiniz.

İkinci bir yöntem ise pirinç unu, bal ve su eklenerek hazırlanmakta olan karışımdır. Bu karışım aynı şekilde cildinizde bulunan lekelerinize veya yüzünüze uygulayıp bir zaman bekledikten sonra ılık su ile  yıkayabilirsiniz. Bu tarz maskeleri kullanımı sonrasında pirinç unu etkilerinden kaynaklanmakta olan olumsuzluğu önlemek adına düzenli  olarak nemlendiriciler kullanmanız gerekmektedir. Nedeni ise pirinç unu ve pirinç suyu kullanılarak yapılan tüm maskeler cildinizin yağ dengesini düzenlerken aşırı yağda emmektedir. Böyle durumlar ciltte kuruma yaşanabilir o yüzden bu maskelerin kullanımı sonrasında nemlendirici kullanılması gereklidir.

Domatesle Cilt Beyazlatma

İlk olarak tüm domatesler güzelce yıkanır ve kabukları dikkatlice soyulur sonrasında domatesler blender kullanılarak püre haline getirilir. Hazırlanan domates püresine un ilave edildikten sonra bir maske elde edilir. Hazırlanan maske yüze uygulandıktan sonrasında ortalama beş dakika beklenir. Bekleme sonrası yüzünüzü ılık suyla durulayarak arındırmalısınız. Haftada en az 3 kere bu maskeyi uygulamanız cildinizin beyazlamasına sebep olurken cildinize nemlendirme ve gözeneklerin temizlenmesi gibi faydaları da bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası