Çok Sık Yapılmakta Olan Cilt Bakım Hataları

0

Cildimiz, vücudumuzda bulunan en büyük organ ve ne yazık ki zarar görmeye son derece elverişli durumda. Kirlilik, koruyucusuz olarak güneş ışınlarına maruz kalmak ve yanlış cilt bakımı v.b sebeplerle, cildimiz büyük ölçüde yıpranabilir.

En Sık Olarak Yapılan Cilt Bakım Hataları

1. Yanlış temizleyici kullanmak

Cildimizi temizlemek, cilt bakımı ilk aşaması ve temizleyici seçimi oldukça önemlidir! Fazla insan yüzünü rastgele olarak sabun kullanarak yıkama hatasına düşmekte. Vücudunuzu temizlemek için üretilen pek çok sabun, yüzünüze yeteri kadar nazik olmayan temizlik maddeleri ve yoğun kokular içermektedir. Bu nedenle cildinizin hangi tür bir temizleyiciye ihtiyacı olduğuna karar vermek için cildinizi test etmelisiniz. Test sonrasında doğru temizleyiciyi bularak kullanmalısınız.

2. Güneş ışığına fazla maruz kalmak

Güzel bir bronzluğun sağlamış olduğu iyi görünümü ve yaz güneşinin sağladığı parlaklığı herkes çok sever. Fakat konuda sorun yaratan, bu hoş görüntüye kavuşmak adına yaptıklarımız. Cildimiz güneş sebebiyle zarar veren UVA ve UVB ışınlarını korumak son derece önemli. Bu ışınlar cildimizi yakmakta ve erken yaşlanmanın önemli sebeplerinden birisidir. Güneş losyonu kullanmadan kesinlikle güneşe çıkmamalıyız.

3. Sivilceleri sıkmak

Bakterilerin yüzünüzün başka kısımlarına yayılmasının sebebi sivilceler ile oynamaktır. Rahatsız edici olarak bulduğunuz sivilceler büyüyebilir ve kızarabilir. Sivilcelerinizi sıkma isteğinize karşı koyun ve sabırlı davranarak bu istediğinizi bastırın

4. Aşırı peeling

İyi yapılan peeling işlemi sonrasında cildimizin görünümü herkes çok sever. Fakat çok peeling uygulamak cildinize zarar verebilir. Peeling işlemini uygularken nazik olmak gereklidir. Cildimiz yaşayan bir organdır bunu unutmamalı ve dikkatli şekilde davranmalıyız.

5. Yeterince dinlenmemek

Uykusuzluk ve stres cildimizde yaratabileceği olumsuz etki düşünülenden oldukça fazladır. Cildimiz parlaklığını ve canlılığını kaybedebilir. Gözlerimizin etrafında bulunan halkalar çok koyu ve belirgin bir hal alır. Bu sebeple cildimizi düşünerek, iyi uykumuzu alalım ve gevşeyerek rahatlamamıza bakalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası