Cilt lekelerinin doğal tedavisi 

0

Cilt lekelerin çok can sıkan güzellik problemleri arasındadır ve doğal yöntemler kullanarak geçirebilir; cilt lekelerinin doğal tedavisi uygulanması adına sizlere bazı önerilerde bulunacağız. Günümüzde birden çok sayıda sorunların çözümü estetik veya kozmetik ürünler sayesinde halledilebilse bile hem sağlık hem de ekonomik olarak bitkisel olan tedavi yöntemleri çok daha iyi bir tercihtir.

Herkesin Yapabileceği Oldukça Kolay Bitkisel Çözümler

Cilt lekeleri belirgin veya o kadar da açıkça görülmüyor olabilmekte fakat her halükarda sizi rahatsız edebilir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi fazlaca güneş ışığına maruz kalmaktır. Güneşe karşı hassas olan cilt tipiniz de önemli unsurdur. Bazı cilt tipleri çok daha çabuk etki altında kalmaktadır ve istenmeyen lekeler meydana gelebilir. Cilt lekelerine karşı en basit çözümler için aşağıda bulunan önerilerimize göz atabilirsiniz:

  • Geceleri uyumadan önce özel olarak hazırlanan bir tonik ile cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Boş bir şişe içene %50 oranlarında su ve elma sirkesi ekleyin. Temiz olan cildinize pamuk yardımı ile uygulayın. İsterseniz de biraz limon suyu da sürebilirsiniz.

 

  • Aloe vera cilt sağlığı için büyük çapta etkisi olan ürünlerdendir. Cilt hücreleri tazelenip yenilecektir. Hazır şekilde satılan jeller bulunmaktadır. Tek olarak bile uygulama yapabilirsiniz fakat ekstra E vitamini (1 ampül ), 1 yemek kaşığı jel ve Hindistan cevizi yağı ( 1 yemek kaşığı ) ekleyerek cilde sürülebilir.  Ortalama 25-30 dakika bekleyin ve sonrasında yüzünüzü yıkayın.

Yüz lekeleri nasıl geçer? sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlar birisi bu tarz doğal ve bitkisel hazırlanan yöntemler bulunmaktadır. Bunlara benzer bitkisel olarak hazırlanan uygulamalar hem daha pratik hem de daha sağlıklı olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası