Aspirin Maskesinin Cilde Faydaları

0

Güzellik sırları içerisinde uzun zamandır yer bulan bir malzeme olan aspirin, cilt için pek farklı şekillerde kullanılabilir. Fakat, kullanım öncesi hangi amaçla kullanıldığı, kimlerin kullanabileceği, kullanım şekilleri nasıl olduğu ve neler eklenerek beraber kullanılabileceği kesinlikle öğrenilmelidir. Aksi bir durum söz konusu olursa ciltte istenmeyecek şekilde etkiler gözlenebilir. Bu sebeple yazınızın devamı dikkatle okumanız ve maske tarifleri uygulama yapmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önerilir.

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılmalıdır?

1) Sivilce İçin Aspirin Maskesi

Ciltte bulunan fazla yağı azaltmaya yardımcı olan aspirin sayesinde sivilce problemleri en iyi şekilde çözmek mümkün hâle gelir.

Malzeme Listesi:

  • 3 veya 4 tane aspirin (etrafında koruyucu tabaka bulunmayan)
  • 2 veya 3 yemek kaşığı kadar ılık su
  • Yoğurt veya bal (talebe göre az miktarda yalnız bir tanesi eklenebilir)

Maskenin Yapılışı:

İlk olarak aspirin güzelce ezilerek toz hâle getirilir. Sonra ılık su eklenerek iyice karıştırılır. Talebe bağlı olarak listedeki yoğurt veya bal malzemeleri de eklenip karıştırılmaya devam edilebilir. Daha çok nemli bir etki bırakmak istiyorsanız aspirin eklenerek bal maskesi veya yoğurt maskesi yapımı önerilmektedir. Hazırlanan maske karışımı yüze çok ince olmayacak  bir tabaka şeklinde sürülür ve ortalama 10-15 dakika süreyle bekletilmelidir. Sürülen maske kuruduğunda ılık bir su ile yavaş hareketler ile yıkanarak cilt kurulanır. Kurulandıktan sonra yağsız cilt kremi yüze uygulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası