«
 1. Ana sayfa
 2. SAĞLIK
 3. Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak En İyi 7 Çay Önerisi

Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak En İyi 7 Çay Önerisi

Hızlı kilo vermek için çaylar tercih edilen zayıflama yöntemleri arasında önemli bir yere sahiptir. İçlerinde barındırdıkları bileşenler sayesinde hızlı kilo vermek isteyenlerin tükettiği bitkisel çaylar etkili yöntemdir.

Bitki çaylarının içersinde bulunan kafein, antioksidan ve diğer bileşenler çay kullanan kişilerin metabolizmasının daha hızlı çalışmasını sağlar. Bitki çayları hızlı kilo vermek isteyen ve spor ve diyet yapmaya fırsat bulamayan kişiler için etkili bir zayıflama yöntemidir.

1.En Doğal Yağı Yakıcı: Yeşil Çay

Yeşil çay yağ yakan bitki çayları arasında önemli bir yere sahiptir. İçerisindeki kafein metabolizmayı hızlandırır ve kafein vücuttaki yağ miktarını azaltır. Her gün yeşil çay tüketen kişilerin gördüğü faydalar şunlardır:

 • Yeşil çayın içerisindeki kafein enerjinizi yükseltirken rahatlamanızı sağlar.
 • Stresinizi azaltır ve sakinlik verir.
 • Hafızanızın çalışmasını yükseltir.
 • Diyet yapan kişilerde etkisi oldukça fazla olur. Spor yapan kişiler egzersize başlamadan önce bir bardak yeşil çay içerek metabolizmalarını hızlandırırlar.
 • İçerisindeki kafein bileşeni antioksidan özelliğine sahiptir. İçerisine limon damlatılarak tüketilmesi hastalıklardan korur.
 • Vücut lekelerinin azalmasına ve cildinizin korunmasına olumlu yönde destek olur.
İlginizi Çekebilir: En Son Trend Makyaj Ürünleri

2.Metabolizmayı Hızlandıran Mucize Çay: Beyaz Çay

Yeşil çay ve siyah çay ile aynı bitkilerden elde edilen beyaz çayın birçok çeşidi bulunur. Beyaz çayın toplanması tek tek elle yapılır ve fazla işlem görmez. Beyaz çay sağladığı faydaları ile zayıflatan bitki çayları arasında oldukça fazla tercih edilmektedir.  Az işlem gördüğü için bileşkesindeki antioksidan bakımında oldukça zengin bir çaydır. Mucize çay olarak adlandırılan beyaz çay tüketen kişilerin metabolizmaları daha hızlı çalışır ve kafein içeriği sayesinde vücuttaki yağ yakımı hızlanır.

3.Vitamin Deposu: Maydanoz Çayı

Maydanozların kök ve yapraklarından elde edilen elde edilen maydanoz çayının faydaları oldukça fazladır. Maydanoz çayı tüketen kişilerde kan basıncı ve kolesterol düzeyi düşer. Adet düzensizliklerinde etkili olan maydanoz çayının idrar söktürücü özelliği vardır.

Maydanoz çayının idrar sökme özelliği vücuttaki toksinlerin atılmasına ve vücudun su tutmasına engel olur. Maydanoz çayı genel olarak diüretik özellikleri ile insanların diyet uygulamalarında tercih edilmektedir.

4.Her Derde Deva: Zencefil Çayı

Zencefil çayı her derde deva olan bitkisel bir çaydır. Zencefil çayı iştah azaltma özelliğine sahiptir ve zayıflamak isteyen kişilerin öğün öncesinde içmeleri tavsiye edilmektedir. Zencefil çayı bal ve limon suyu ile tüketilirse kilo verdirme etkisi daha fazla olur. Metabolizmayı hızlandıran ve doğal yağ yakıcı özelliği bulunan zencefil çayı kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

5.Dünyaca Ünlü Zayıflama Çayı: Mate

Mate çayı dünyaca ünlü bilinen bir çaydır ve yaygın olarak obezite tedavilerinde kullanılmaktadır. Metabolizması yavaş çalışan insanlar için oldukça faydalı olan mate çayı en hızlı kilo verdiren bitki çayı olma özelliğine sahiptir. Hızlı zayıflamak isteyen kişilerin etkisini tam görmeleri için her gün düzenli olarak 3 fincan tüketmeleri önerilmektedir. Zayıflamanıza yardımcı olan mate çayın, zayıflama üzerindeki etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Vücuttaki su atılımını kolaylaştırma özelliği bulunur.
 • Vücuttaki yağların hızlı yakılmasına yardımcı olur.
 • Vücuttaki yağ emiliminin önlenmesini sağlar.
 • Metabolizmayı hızlandırır ve her yaş grubunda kullanılabilir
  İlginizi Çekebilir: Doğal Malzemeler ile Hazırlanan Şampuan Tarifleri

6.Uzak Doğu’dan Gelen Mucize: Oolong Çayı

Çeşitli aromaları ve türleri bulunan Oolong çayının yapımı oldukça zordur. Tazeliğini bir yıl süreyle koruyan bu mucize çay en etkili zayıflama çayları arasında yer alır.

7.Zayıflamaya Yardımcı: Kuş Otu Çayı

Birçok sağlık problemlerinin giderilmesine destek olan kuş otu çayı kilo problemi yaşayan kişilerin zayıflamasına ve dengeli bir vücuda kavuşmasına karşı etkili bir çözüm olur.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *