«
  1. Ana sayfa
  2. MODA
  3. Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Giyinmenin kısa boylusu, uzun boylusu olmaz diye düşünmeyin. Kendi proporsiyonunun bilincinde giyinen bir kadın daima giydiği giysiyi layığıyla taşıyacaktır. Bu nedenle Türkiye standartlarına göre kısa boylu sayılan kadınlar, yüksek topuklu ayakkabı, maksi mini etek ya da elbise ve bedenini tam saran giysileri giymekten asla çekinmemelidir. Alışveriş yaparken hayat kurtarıcı küçük detaylara dikkat ederek kısa boylu bir kadının olduğundan daha uzun, zayıf ve alımlı görünmesi mümkündür.

Bu küçük detaylardan ilki elbette ki geniş ve salaş giysilerden kaçınmak olacaktır. Bu tarz giysilerin içinde kısa boylu kadınların kaybolması mümkün olduğundan daha kısa görünmeleri kaçınılmazdır. Salaş giysiler yerine düz ve dar stilleri tercih eden kısa boylu kadınlar hem ofis şıklığını hem de hafta sonu şıklığını çok rahat bir şekilde yakalayacaktır. Örneğin; dar kesim düz bir pantolonun üzerine vücudu saran bir gömlek giyildiğinde ofis şıklığı yakalanmış olacaktır. Şıklığı gece hayatına taşımak istiyorsanız da emin olun ki vücudunuzu saran tüm elbiseler sizi oldukça şık gösterecektir. Ayrıca kullanılan pantolon ya da eteklerin yüksek bel tercih edilmesi uzun olduğunuz yönünde bir yansıma yaratacaktır.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar Tam Size Göre

Bu küçük detaylardan ikincisini de ayakkabı seçimi olarak yorumlamak mümkündür. Uzun boylu kadınlarca dezavantaj sayılan yüksek topuklu ayakkabılar, kısa boylu kadınlar için tamamen bir kurtarıcıdır. Kısa boylu kadınlarda absürt durmayan platform topuklu ayakkabılarla hem çevrenizdekilerle aynı boyda görünebilir hem de giydiğiniz elbiseleri en şık şekilde tamamlayabilirsiniz.

Küçük Desenlerle Fark Yaratın

Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer küçük detay ise giysilerin üzerindeki desenlerdir. Bu desenlerin büyük seçilmesi vücudunuzu olduğundan küçük ve yetersiz gösterecektir. Bu nedenle desenli seçeceğiniz giysilerde mutlaka küçük desenler tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde aksesuar konusunda da çok minimal olmamak koşuluyla küçük el ya da omuz çantası tercih etmeniz gerekmektedir. İnce bir bilezik, uzun zincirli bir kolye kullanmanız da proporsiyonunuza uygun olacaktır. Ancak bu detaylar kadar renk seçimi de bir o kadar önemlidir. Kısa boylu bir kadının baştan aşağıya uyum içerisinde olması gerekmektedir. Bu nedenle birbirini tamamlayan renkler kullanılması kişinin boyunu kesmeyeceğinden oldukça uzun görünmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *