«
  1. Ana sayfa
  2. SİVİLCE TEDAVİSİ
  3. Sivilce İzlerinden Kurtulmak için Doğal Tedavi Önerileri

Sivilce İzlerinden Kurtulmak için Doğal Tedavi Önerileri

Sivilce İzlerinden Kurtulmak için Doğal Tedavi Önerileri

Sivilce tedavisi için kesin çözüm arayışında bulunan birçok insan mevcut. Özellikle genç yetişkin bireylerin korkulu rüyası olan sivilceler, günlük yaşamı çekilmez kılan bir rahatsızlıktır. Yalnızca ergenlik döneminde değil zaman zaman yetişkin bireylerde de görülen bu rahatsızlık için sayısız çözüm önerisi vardır.

Sivilceler doğal yöntemlerle nasıl geçer ve sivilce izlerinden tamamen kurtulmak için gereken her şeyi makalemizde kolaylıkla bulabileceksiniz. Sivilce genellikle yağlı ciltlere sahip bireylerde daha sık görülen bir cilt hastalığıdır. Bu hastalık için hem sivilcelerin kolayca geçmesini sağlayan hem de sivilcelerden sonra yüzde ya da sırt çevresinde yara izi şeklindeki sivilce izlerini geçirmekte etkili birçok doğal ve bitkisel yöntem bilinmektedir. Bu yöntemleri sizler için derledik.

Sivilcelerden ve Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Tavsiyeler:

Sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesinde bilinen birçok doğal ve bitkisel çözüm mevcuttur. Kısa bir araştırmayla bu yöntemlere kolayca ulaşabilir ve bu malzemeleri kullanarak sivilcelerinizden büyük ölçüde kurtulabilirsiniz. Eğer vaktinde doğru uygulamalar yapılmazsa sivilceler uzun süre geçmediği gibi geçtikten sonrada iz bırakabilirler. Bu sivilceler için doğal tedavi yöntemlerini kullanmadan önce mutlaka bir cildiye uzmanına danışmanız sizin sivilcelerinizden daha kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Oldukça revaçta ve etkili olan bazı sivilce ve sivilce izlerini geçiren doğal tedavi yöntemlerinden bazıları şunlar;

  • Elma sirkesi: Sivilce ve benzeri birçok cilt probleminde sıklıkla önerilen bir madde olarak elma sirkesi karşımıza çıkar. Kolayca ulaşabileceğiniz bu madde sayesinde cildinizi ferahlatabilirsiniz. Pamuk ya da herhangi bir bez yardımıyla elma sirkesini yüzünüzde sivilceli ya da lekeli bölgelere hafif hafif dokunun. Bu yöntem cildinizi besler ve yüzdeki lekeleri büyük ölçüde temizler.
  • Sivilceler için bal: Antik çağlardan günümüze ulaşmış olan bu mucizevi yiyeceğin faydaları her geçen gün artıyor. Balın önemli faydalarından biride yüze uygulandığında cildinizdeki sivilce lekelerini ve başka lekelerin yok olmasında büyük etkisi gözlemlenmiştir. Tek yapmanız gereken az bir miktar balı sivilce lekelerinin üzerine hafif hafi uyguladıktan birkaç dakika sonrada ılık suyla temizleyebilirsiniz.

Bunların yanında birde cilt için kullanılan pek çok bitkisel yağlar vardır bu yağlar sivilce ve benzeri lekelerin geçmesinde büyük etkiye sahip ürünlerdir. Cildi besleyen ve cilt lekelerini geçiren bazı yağlar şunlardır;

  • Ozon yağı: Savaşlarda açık yaraların üzerine sürülerek açık yaraların tedavisinde de kullanılan oldukça önemli bir yağdır. Aynı şekilde ciltte oluşan bazı yaralar, sivilceler ya da lekelerin tedavisi içinde ozon yağı birebirdir. Kaşınan ya da sivilce çıkan bölgeye bir miktar sürüp 5 – 10 dakika kadar beklerseniz yaraların kaybolduğunu göreceksiniz.
  • Biberiye yağı: Temiz ve sağlıklı bir cilt için gerekli tüm maddeleri içerisinde barındıran bu yağ ile sadece sivilcelerinizden değil yüzünüzde bulunan benzer tüm lekelerden ve yara izlerinizden kurtulmanız mümkün. Tıpkı ozon yağında olduğu gibi bu yağıda aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm Doğal Cilt Maskesi:

Her evde bulunan birkaç malzemeyle hiç ilaç kullanmadan sivilceye kesin çözüm doğal maskeler yapabilirsiniz. Bu maskelerden sivilce ve sivilce lekeleri için en etkili ve basit olanı limon ve bal maskesidir. Bu maske için gereken malzemeler;

  • 3 – 4 kaşık organik ve taze sıkılmış limon
  • 2 – 3 yemek kaşığı bal (hakiki organik bal olması gerekir)

Bu maskeyi nasıl yapacağınıza gelirsek; taze sıktığınız limon suyunun içerisine balı karıştırın iyice karıştırdıktan sonra sivilceli bölgelere ince dokunuşlarla uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Unutmayın bu karışımda dikkat etmeniz gereken en önemli kısım limonun taze sıkılmış olmasıdır. Önceden sıkılmış limon etkisini bekledikçe kaybedecektir.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *