«
  1. Ana sayfa
  2. GÜZELLİK
  3. TIRNAK BAKIMI , TIRNAK BAKIMI NASIL YAPILIR

TIRNAK BAKIMI , TIRNAK BAKIMI NASIL YAPILIR

Tırnak Bakımı İçin Güncel ve Mutlu Edici Öneriler

Tırnak bakımı, güzelliğini ve hijyenini ön planda tutmak isteyen herkes tarafından önemsenir. İhmal edilmemesi gerekilen, ihmal edilirse büyük sağlık problemlerine yol açabilecek kadar mühim bir konudur. Günlük yaşamda insanlarla iletişim içerisinde bulunuruz ve konuşurken ellerimizi de kullanırız. Dolayısıyla tırnaklarımızın temiz ve tertipli olması gerekmektedir.

Sağlıklı Tırnaklara Kavuşmak İçin Yapılması Gerekenler

  • Tırnak bakımı yaptırmak istiyorsak kesinlikle kullanılan aletlerin temizliğinden emin olmamız gerekmektedir. Steril edilmemiş aletlerle yapılan işlemler, insanların başkalarından Hepatit B ve Hepatit C gibi hastalıkları kapmasına neden olabilir.

 

  • Tırnakların daha canlı görünmesi ve daha az kırılması için güçlendirici tavsiyeler olarak bilinen badem yağı ya da susam yağı kullanımıdır. Doğal tırnak bakımı için bu ürünler tavsiye edilmektedir.

 

  • Tırnak bakımı limon ikilisi sağlıklı tırnaklar konusunun olmazsa olmazlarındandır. Ama öncelikle bu işlemin uygulanabilmesi için tırnakların kenar etlerinden arındırılması gerekmektedir. Ancak bunun kolay bir hale gelmesi ve etlerin yumuşaması için limon suyu ilave edilmiş bir kabın içinde önce eller dinlendirilmelidir.

 

  • Tırnak eti bakımı için suda yumuşayan tırnak etlerinin aletle düzgünce aşırıya kaçırılmadan kesilmelidir. Tırnakta dolama olmaması için bu işlem dikkatli yapılmalıdır.

Tırnak Bakımı İçin Evde Yapılacak İşlemler:

En çok yapılan yöntem tırnakları limon suyuyla yıkamaktır. Bu işlem hem tırnakları kuvvetlendirdiği gibi hem de parlaklık sağlar. Aynı zamanda elleri yumuşatmakta ve lekelere de iyi gelmektedir. Su ve tuz karışımından elde edilen peelingler de tırnaklara iyi gelmektedir. Özellikle kadınlar arasında çokça tercih edilen oje sürme, ojenin çıkarılması için kullanılan asetonlar maalesef tırnak yapısına ve içeriğine zarar vermektedir.

Oje çıkarmada kullanılan asetonların haftada bir kez olacak şekilde kullanılması önerilmektedir. Tırnak çevresinin sağlıklı gözükmesi için özellikle tırnak çevresi için üretilen yağlar bulunmaktadır. Bu yağlar tırnak çevresinin sağlığı için kullanılmalıdır. Tırnağı kuvvetlendiren ve sağlıklı gözükmesini sağlayan cilalar piyasada bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birisi tırnaklara sürüldüğünde tırnaklar hem daha güzel gözükecek hem de sağlıklı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *