1. Ana sayfa
  2. GÜZELLİK
  3. İstemediğiniz Tüm Tüylerden Kurtulmanız İçin Öneriler

İstemediğiniz Tüm Tüylerden Kurtulmanız İçin Öneriler

İstemediğiniz Tüm Tüylerden Kurtulmanız İçin Öneriler

İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm kapsamında birçok yol yöntem sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Tüm insanlarda sorun olan istenmeyen tüyler artık doğal yöntemlerle düzenli kullanımlar sonucunda rahatlıkla ortadan kalkıyor. Sadece kadınlar için geçerli olmayan bu durum erkekler tarafından da rahatlıkla kullanılabilecek tarifler sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak söz konusudur.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın En Pratik Yöntemi

En basit yöntemlerden birisi olan limon ve tuz karışımı ile istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Tabii bu durum biraz zaman alacaktır. Ancak hızlı bir şekilde tüylerden kurtulma için yapılan işlemler uzun vadede geri dönülmez sorunlara yol açabilmektedir. Bunu önlemek için daha doğal yöntemlere başvurmak ve bu yöntemleri düzenli, belli sıklıklarla uygulayabilmek gerekir.
Limon tuz karışımını özellikle tüylerinizi ağda yardımıyla aldıktan sonra kullanmanız önerilir.
Çünkü ağda sonrasında kıl kökleri açık olacağı için bu limon tuz karışımı alt tabakalara doğru işleyecek ve bu sayede tüylerinizin köklerinin kuruyarak yok olduğunu göreceksiniz ve uzun bir süreç gerektirse de tüyleriniz tamamen yok olacak, yeniden çıkmamaya başlayacaktır.

Eğer yüzünüz için uygulamayı düşünürseniz yüzünüzde herhangi bir yara tahriş olmadığından emin olmanız gerekir. Limon tuz karışımını hazırladıktan sonra tüylerinizin alındığı bölgeye bir pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Sürdükten sonra en fazla yarım saat bekletmeniz gerekir. Bu karışımda ki diğer bir önemli noktası ise ağdanın yapıldığı günden sonra düzenli olarak 3 gün boyunca bunu uygulayabilmenizdir.

Ayrıca istenmeyen tüylere kesin çözüm yolu doğadan sizlere sunuluyor. Alanında uzman pek çok kişinin de söylediği doğal tarifleri uygulayarak bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları birçok çeşit sayesinde mümkündür.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları:

Cımbız, tıraş bıçağı, soğuk ağda, sıcak ağda, geleneksel ılık ağda, tüy dökücü krem, elektrikli epilasyon, iğneli epilasyon ve lazer epilasyon çeşitleri vardır. Bu çeşitlerden kendinize en uygun olanı seçmeniz gerekir.
Nane Kürü:
Bir diğer istenmeyen tüylere bitkisel çözüm İbrahim Saraçoğlu tariflerinden biridir. Bu tariflerden en bilindik olanı taze nane kürüdür. Bu kür sayesinde tüy azaltma ve tüy inceltme etkileri düzenli kullanımla bir ay içerisinde gözle görülür bir şekilde ortaya çıkıyor. Yapılacak işlem çok basit olup istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen herkes bir ay boyunca öğle ve akşam yemeklerinden sadece 10 dakika kadar önce bir tutam taze nane tüketmelidir.
Tüylerinizin yapısına göre köklerinin durumuna göre taze nane kürünü uygulama süreniz azalabilir ya da artabilir. Herhangi bir sebepten dolayı bu kür sizin işinize de yaramayabilir çünkü her bünye her cilt farklıdır. Bu farklılıklara dikkat ederek tercih yapmanız o yönde bakımınızı yapmanız hem cildiniz için hem de sizin için pratik, sağlıklı ve kalıcı çözümlü olacaktır.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *