«
  1. Ana sayfa
  2. GÜZELLİK
  3. DOĞAL MALZEMELER İLE HAZIRLANAN ŞAMPUAN TARİFLERİ

DOĞAL MALZEMELER İLE HAZIRLANAN ŞAMPUAN TARİFLERİ

Doğal Malzemeler İle Hazırlanan Şampuan Tarifleri

Genelde marketlerden ve alışveriş yerlerinden aldığımız şampuanların içerisindeki kimyasallar saçı arındırırken zarar verdiğini düşünüyor olabilir ve evde kendiniz şampuan hazırlamak isteyebilirsiniz. Doğal malzemeler ile hazırlanan şampuan tarifleri ile saçınıza bakım yaparken içerisinde kimyasal barındırmaması nedeni ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Malzemelerin Köpürmesi İçin

Evde hazırlayacağınız doğal malzemeler ile oluşturacağınız şampuanlara köpürme etkisi yaratmak için aktarlardan ya da marketlerden temin edeceğiniz:
Hindistan cevizi sütü
Sabun cevizi
Sıvı kestilyayı tercih edebilirsiniz.
Bilmeyenler için sıvı kestilya sabunu organik zeytinyağından yapılan doğal bir üründür.

Karbonat ve Su Karışımı

Karbonat içerisinde barındırdığı kurutucu özelliğinin bulunması nedeni ile bu şampuan yağla saçlara sahip olanlar içindir.
Karbonat ve su ile şampuan yapımı: Bir yemek kaşığı karbonatı iki bardak su ile bir kabın içerisinde birleştirelim. Saçınızın beslenmesine yardımcı olmak için bu karışımın içerisine; 1 ampul b vitamini, 10 damla ısırgan otu yağını da ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz u karışım ile saçlarınızı yıkayıp diplerine 1-2 dakika masaj yapın ve durulayın.

Salatalık ve Limon
En çok tercih edilen bu iki malzeme ile kolayca doğal şampuan elde edebilirsiniz.

Salatalık:
Yüksek potasyum içerir
İçeriğindeki bakır ile saçlara güç verir
Saçlarda nemi hapseder
Saç büyümesine yardımcı olur
İpeksi ve parlak saçlar elde edersiniz

Limon:
Yüksek miktarda c vitamini deposudur
Saç derisi problemlerine yardımcı olur
Saç dökülmesini önler
Saçlardaki yağ dengesini düzenler

Salatalık ve Limon karışımı: bu iki karışım ile elde edeceğiniz şampuan, saçlarınızı besleyerek fayda sağlayacak hatta saçlarınız güçlenerek sağlıklı uzayacaktır. Bir adet büyük boy salatalığı robottan geçirin. Bu elde ettiğiniz sıvı salatalık suyunun üzerine bir adet limonu ortadan ayırarak suyunu sıkın. Bu iki malzemeyi birbiri ile iyice karıştırın. Eğer şampuanınızın daha da yararlı hale gelmesini istiyorsanız içerisine;
Hindistan cevizi yağını,
Bir kaşık Hint yağını
Eczanelerde bulabileceğiniz b vitamini kapsülünü kırın.
Bu karışımları da birbirine yedirerek ıslak saçınıza eşit miktarda dağıtarak birkaç dakika masaj yaparak durulayın. Doğal malzemeler ile hazırlanan şampuan tarifleri ile saçınızı koruyabilir ve beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *