«
  1. Ana sayfa
  2. GÜZELLİK
  3. AYAK BAKIMI , AYAK BAKIM ÖNERİLERİ

AYAK BAKIMI , AYAK BAKIM ÖNERİLERİ

Ayak Bakımının Kolaylıkla Yapılabilmesi İçin Tavsiyeler

Ayak bakımı, herkes için büyük önem taşır. Bütün gün vücut yükünü taşıyan ve ayakkabılarımız içinde hapsettiğimiz ayaklarımız bakıma ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde ayak sağlığı ve bakımı için birden fazla yöntem ve merkez bulunmaktadır. İnsanlar isterlerse evde yapacakları pratik tariflerle de ayaklarının sağlığını ve güzelliğini koruyabilirler.

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Ayak Bakım Önerileri

  • Öncelikle; dışarda merkezlerde ayak bakımlarını yaptırmaya imkan bulamayan bireyler için artık internet ortamında da birçok bilgi bulunmaktadır. Ayak bakımı blog sayfaları bunlardan biridir. Bu bloglardan birçok faydalı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

  • Ayaklarınızı dışardan geldikten sonra iyice dinlendirin. Ardından ılık sabunlu su ile güzelce yıkayın. Durulamak için soğuk su kullanın. Bu işlemler bittikten sonra parmaklarınızın her yerini, parmak aralarını nemli kalmayacak şekilde hepsini kurulayın. Piyasada tercih etmiş olduğunuz herhangi bir nemlendirici kremi ardından ayaklarınıza sürebilirsiniz.
  • Ayak bakımı nedir cevabını bu cümlelerde bulabilirsiniz. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği yöntemler tarif edilmektedir. Ponza taşı ile ayaklarınıza masaj yapmak; ölü derileri vücuttan atar, nasırlı görünümü giderir, cildinizin nefes almasını sağlayarak ayaklarınızın güzelce temizlenmesine katkıda bulunur.
    Günün yorgunluğundan sonra ayak bileğinden dizlere doğru yapılan masajlar, ayaklarda oluşan şişme ve ağrıları yok eder ve kan dolaşımının düzenlenmesinde yardımcı olur.

Ayak Bakımı İçin Bitkisel Tarif

Bitkisel ayak bakımı, insanlar tarafından çokça tercih edilen bir yöntemdir. İnsanların rahatça evde ayak bakımlarını yapabilmeleri için çok güzel bir tarif bulunmaktadır. Üstelik bitkisel içeriklidir. Bunun için 1 litre ılık suyun içine, 2 tatlı kaşığı deniz tuzu, 2 tatlı kaşığı lavanta yağı, 2 tatlı deniz tuzu ve yarım limon damlatın. Bu karışımın içinde ayaklarınızı 25 dakika süre ile bekletin. Ardından ayaklarınızı kurulayıp ponza taşı ile güzelce ovaladıktan sonra ayak kreminizi kullanın.

Şiş Ayaklar İçin:

Ayaklarınızın şişliğinden şikayetçi iseniz 1 litre suda iki avuç papatya ve bir adet limonu ilk önce kaynatın. Kaynattığınızı suyu ılımaya bırakın. Su ılındıktan sonra ayaklarınızı bu suyun içinde yarım saat bekletin. Ayrıca ayaklarınızı her gün soğuk suyla da yıkarsanız şiş ayaklarınızın inmesinde çokça faydasını göreceksiniz.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *