«
  1. Ana sayfa
  2. DEKORASYON
  3. Küçük Daireler için Dekorasyon Fikirleri

Küçük Daireler için Dekorasyon Fikirleri

Küçük Daireler için Dekorasyon Fikirleri

Küçük Dai̇relerde Dekorasyon Küçük Alanlar Için Yaratici Dekorasyon Çözümleri

Tarz sahibi ve şık bir dekorasyon yapabilmek için evinizin çok büyük olmasına gerek yok. Küçük bir dairede oturuyorsanız da biraz emek ve araştırma ile şık bir dekorasyon hazırlayabilir, misafirlerinizi evinize hayran bırakabilirsiniz. Küçük daire dekorasyon önerileri yazımıza göz atın ve kendi evinize uygulamaya başlamak için harekete geçin!

ÖLÜ ALANLARI DEĞERLENDİRİN: Evin giriş holü, lavabo altları veya pencere önleri gibi kullanmadığınız alanları değerlendirmek için yaratıcı dekorasyon fikirleri kullanın. Dolap kapaklarının içi, yatak başlarının çevresi ya da tavana yakın yerleştirilen raflar değerli saklama alanları yaratır. Özellikle küçük bir daire için dekorasyon yapılıyorsa evdeki her alanın değerlendirilmesi gerektiğini unutmayın.

MOBİLYA SEÇİMİNE DİKKAT: Küçük bir daire dekorasyonu sırasında yapılabilecek en büyük hatalardan biri hantal ve büyük mobilya seçimi olacaktır. Mobilyalarınız odanızın tamamını kaplıyorsa sıkışık ve boğucu bir dekorasyon ortaya çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Misafirleri Etkileyecek Etkileyici Dekorasyonlar

 

AÇIK RENKLER TERCİH EDİN: Küçük dairelerde dekorasyon için en önemli ipuçlarından biri de açık renk paletinin kullanılması. Koyu ve kasvetli renkler dairenizi olduğundan da küçük gösterecektir. Ana renklerde mümkün olduğunca açık renkler tercih edip aksesuarları canlı renklerde seçerek küçük dairenize hareketli bir dekorasyon yapabilirsiniz.

AYNA EKLEYİN: Küçük dairelerde dekorasyon denilince akla gelen ilk çözümlerden biri de ayna kullanmak. Aynalar odanıza boyut ve derinlik katarak küçük bir alanı olduğundan çok daha büyük gösterecektir.

AYDINLATMA DOĞRU YAPILMALI: Küçük daireler yeterli kadar ışık almıyorsa dekorasyon için ne kadar özenilse de istenen etki yaratılamaz. Sadece geleneksel tavan aydınlatmaları ile kendinizi sınırlamayın ve yenilikçi olun. Yerden aydınlatma yerine yüksekten aydınlatmaları tercih edin.

AKSESUARLARDA AŞIRIYA KAÇMAYIN: Küçük daire dekorasyonu sırasında eşyaların fonksiyonel ve geniş kullanım alanının olması daha da büyük önem taşır. Evinizin dekorasyonu sırasında gereğinden fazla aksesuar kullanırsanız kalabalık ve sıkışık bir izlenim yaratabilirsiniz. Duvarları gereğinden fazla resim ile doldurmayın, biblo ve benzeri süs eşyalarını seçici kullanın.

BAZALI YATAK VE KOLTUKLAR KURTARICINIZ OLABİLİR: Küçük dairelerdeki önemli dekorasyon sorunlarından biri de saklama alanlarının azlığı. Bu sorunun önüne geçmek için bazalı yatak ve koltukları tercih ederseniz göz önünden kaldırmak istediğiniz pek çok eşya için doğru adresi bulmuş olacaksınız.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *