«
 1. Ana sayfa
 2. DEKORASYON
 3. BAHÇE DEKORASYONU İÇİN ÖNERİLER

BAHÇE DEKORASYONU İÇİN ÖNERİLER

En Kullanışlı, En Güzel Bahçeye Sahip Olabilirsiniz

Bahçe dekorasyonu için öneriler kısmında pek çok fikre rastlayabilirsiniz. Kendi bahçenizi de göz önüne alarak yapacağınız dekorasyonlarla ilgili kararlar verebilirsiniz. Verdiğiniz kararları uygulamaya geçirmeden önce bahçenizde ki tüm alanı en verimli şekilde kullanmaya çalışmalısınız.
İstediğiniz zaman hoş vakitler geçirmek için kullanacağınız bahçenizi son derece modern bir çizgiye sahip olarak dekor edebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Bahçenizin dekorunda kullanacağınız tüm parçalar bahçenizin alanı ile uyumlu olmalıdır. İlk önce buna dikkat edersiniz bahçenizdeki ölü alanların hepsinde verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Seçtiğiniz dekorasyon malzemelerinin yanı sıra bahçenize bunları yerleştirdiğiniz de bahçeniz de aktif bir şekilde kullanabileceğiniz boş alanlarında olmasına özen göstermelisiniz.
 • Dekoratif bahçe malzemeleri genellikle ahşap özelliktedir. Sizde dekorasyon için seçeceğiniz ürünlerin ahşap olmasına, kolay temizlenebilir ve kolay taşınabilir olmasına özen göstermelisiniz. Bunun dışında dekoratif aksesuarları satın almak yerine birçok ürünü geri dönüştürme ile pratik bahçe tasarımları olarak yeniden hayata geçirebilirsiniz. Bu sayede hem özgün hem de son derece kullanışlı malzemeler yapabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu İçin Yapabilecekleriniz:

 • Bahçenizdeki tüm istediğiniz alanları çiçeklerle çimlerle istediğiniz gibi doldurabilir egzotik bir hava katabilirsiniz.
 • Bahçe dekorasyonunda masa sandalye veya koltuklar kullanabilir bunları bahçenizde istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.
 • Ayrıca bahçe dekorasyonunda eşyalarınızı yerleştirirken simetrik olmasına dikkat ederseniz ve dağınık dekorlardan kaçınırsanız modern bir hava yaratmış olursunuz. Küçük bahçe dekorasyonu için son derece önemlidir.
 • Bahçe dekorasyonunda kullanılan ve çok hoş bir çizgiye sahip olan çakıl taşlarını da etkin bir şekilde kullanabilir istediğiniz dekoru yaratabilirsiniz.
 • Eğer bahçenizin alanı müsaitse misafir olarak gelebilecek olan ya da kendi çocuğunuz için küçük bir park alanı yaratabilirsiniz. Bunun için de çok lüks oyuncaklar almaya gerek yoktur onun yerine kasalardan yapabileceğiniz vagonlar ya da bir ağacın dalına yapabileceğiniz tekerlekten salıncak ve küçük bir kum havuzu çocuk parkı olmak için yeterlidir.
 • Ayrıca evcil bir hayvanınız varsa onun için küçük bir kulübe de yapabilirsiniz ve bunu istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.

Çok hoş vakitler geçirebileceğiniz, her alanını dolu dolu değerlendirebileceğiniz bahçeleriniz için bahçenize en uygun olan yöntemi seçip uygulamanız yeterli olacak. Ayrıca bahçenizin hoş ve canlı gözükmesi sayesinde bahçenizde daha çok zaman geçirmek isteyeceksiniz. Bahçenizi etkin bir şekilde kullanmanızı sağlayan önerilerle bahçenizi en baştan yaratabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *