«
  1. Ana sayfa
  2. CİLT BAKIMI
  3. KURU CİLTLER İÇİN ÖNERİLER

KURU CİLTLER İÇİN ÖNERİLER

Etkili Yöntemler ile Cilt Kuruluğuna Son

Cilt kuruluğu çoğu insan için büyük bir problem teşkil eder; yazımızda kuru ciltler için öneriler yer almaktadır. Bu yöntemler sayesinde kuru cilt sorununuz varsa bunun için etkili çözümler bulmuş olacaksınız. Cilt sorunları özellikle kuru cilt problemi havaların ani değişim zamanlarında, soğuk havalarda ortaya çıkar. Kış aylarında sıklıkla karşılaşılan cilt kurumaları için alacağınız önlemler ve uygulayacağınız yöntemler ile farkı görebilirsiniz.

Bu Önerilerle Cildinize Nemini Yeniden Kazandırabilirsiniz

Kötü beslenme, dengesiz hava şartları, soğuk havalar ve ani ısı değişiklikleri gibi birçok etken cildinizi kurutabilir. Peki kuru ciltler için ne yapılmalı?
Sıcak Su ile Yüzünüzü Yıkamayın! : Sıcak su cildin nemini alır; bu nedenle sıcak su ile duş almayı sevseniz bile bunun cildiniz için zararlı olduğunu aklınızda bulundurun.

Düzenli Peeling Yapın: Peeling cilt sağlığı için önemlidir. Sürekli olmasa da en azından haftada bir kere düzenli bir şekilde yapılması halinde ciltteki ölü derileri temizler. Peeling işlemiyle cildiniz canlanacaktır. Kuru ciltler için fazla iri taneli peelingler yerine yumuşak dokulu olanları tercih etmelisiniz.

Kozmetik Ürününüzü Doğru Seçin: Kozmetik ürünleri cilde yararlı olabileceği gibi zarar da verebilir. Kuru ciltler yağsız ürünleri tercih etmeliler ayrıca kuru cildinizin görüntüsünü kapatmak için yoğun bir şekilde fondöten ve pudra sürmek aslında pul pul görüntüyü daha çok vurgulayacaktır.
Makyaj Yapmadan Önce Nemlendirici Uygulayın: Her makyaj yapacağınızda mutlaka önce cildinizi nemlendirin. Böylece cildiniz nemini koruyacaktır.

Balık ile Beslenin: Cilt için balık yani Omega 3 ve Omega 6 yağları çok faydalıdır. Düzenli olarak balık tüketimine özen gösterin.

Düzenli Su İçin: Su içmek cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden bir tanesidir. Mutlaka düzenli su içimine önem verin.
Cilde Nemlendirici Uygularken Hafif Islak Bırakın: Cildinizi nemlendirmeden önce yüzünüzü tamamen kurulamayın. Hafif ıslak bir cilde uygulayacağınız nem; cildinizin yağı daha güzel emmesini sağlayacaktır.

Sigara ve Alkolden Uzak Durun: Sigara ve alkol cildinizin düşmanıdır. Ne kadar çok uzak durursanız o kadar cilt sağlığınıza iyilik yapmış olursunuz.

Kuru cilt için krem seçimlerinde kendi cildinizin yapısını bilmeniz ve cilt tipinizi tanımanız çok önemlidir. Cildiniz kuruysa sık sık krem kullanmanız gerekecektir; bu nedenle çantanızda nemlendirici bulundurmayı unutmayın.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *