«
  1. Ana sayfa
  2. CİLT BAKIMI
  3. En Etkili Cilt Gençleştirici 7 Maske

En Etkili Cilt Gençleştirici 7 Maske

En Etkili Cilt Gençleştirici 7 Maske

Genç görünen sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler için önerebilinecek sayısız yöntem vardır. İnsanlar yaşlanmaya başladıkça, ciltlerinde ki esneklik de zamanla kaybolmaya başlar. Ve esnekliğini kaybeden ciltlerde zamanla kırışıklıklar meydana gelir. Teknolojinin gelişmesiyle birçok cerrahi müdahale ile cildi gerdirmek ya da kırışıklıkları gidermek mümkündür. Fakat bu gibi işlemler, hem zaman hem de para açısından kişileri oldukça zorlamaktadır.

Ayrıca geneli cerrahi müdahaleler olan bu gibi işlemlerde; kişiler, istemedikleri birçok durumla karşı karşı karşıya gelirler. Ayrıca bazı müdahale sonucunda ortaya çıkan etkilerin geri döndürülmesi maalesef mümkün olmayabilir. Bu yüzden genç görünümlü bir cilde sahip olmak isteyen kişiler, doğal maskelerin mucizesinden faydalanabilirler. Doğada bulunan bitkilerle ve evde olan malzemelerle yapılacak maskeler ile genç görünmek mümkündür. Hem bu kadar kolay hem de masrafsız maskelerin cilt gençleştirme konusunda etkili olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Ayrıca zamandan da kişiye tasarruf sağlar. Yan etkileri ise kimyasal ürün kullanımlarına göre daha azdır.

Fakat dikkat edilmesi gereken nokta her maskenin her kişide aynı etkiyi yapmayacağıdır. Bunun nedeni herkesin kendine özel bir cilt tipinin olmasındandır. Bu yüzden kişiler kendi cilt tiplerine uyan ve etkili olduğunu düşündüğü maskeyi yapmalıdır. Böylece her maskeyi cildinize uygulayarak, cildinizin yıpranmasını engelleyebilirsiniz.

 

Cilt gençleştirmede kullanılan pirinç maskesi, kişilerin ciltlerine kullanıldığı andan itibaren gözle görülen bir aydınlık vermektedir. Pirincin içerisinde bulunan cildi koruyucu ve nemlendirici yapılar, maskeyi uygulayan kişinin cildine iyi gelerek cilt yapısını düzgünleştirir. Ayrıca cilt yenilenmesini hızlandırır. Pirinç maskesi için; 3 yemek kaşığı pirinç kaynatılarak içine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı süt ilave ederek hazırlanır. 15-20dk ciltte bekletir ve yıkanır.

Bal, Yoğurt Ve Greyfurt Maskesi

Bal, yoğurt ve greyfurt karışımından elde edilen doğal maske, hem kuru ciltler için hem de yağlı ciltler için rahatça kullanılabilen bir maskedir. 1 tatlı kaşığı bal, yarım çay bardağını geçmeyecek şekilde yoğurt ve 1 çay kaşığı greyfurt suyu eklenerek hazırlanan maske; 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

Havuç, Maydanoz ve Süt Maskesi

Havuç, maydanoz ve süt maskesi uygulaması ile mat görünümü gidermek son derece kolay. Cildin tazelenmesini ve kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayan bu yöntem, kolay kullanımı ile de oldukça rahat. Orta boy havucu güzelce rendeleyerek, iyice dövülmüş maydanoz ile 4 yemek kaşığı süt eklenerek karıştırılır. Karışım lapa haline gelince cilde uygulanır. Kuruduktan sonra ciltten ılık su ile temizlenir.

Kırışıklık Giderici Salatalık, Lavanta ve Portakal Üçlüsü

Kırışıklıklardan kurtulmak için, 2 çay bardağı lavanta ile 1 bardak portakal suyu birlikte ısıtılır. Isıtılan karışım 1 parça salatalık ile birlikte ezilerek iyice karıştırılır. Karışıma eklenecek olan 2 tatlı kaşığı kaymak ve bir yumurta sarısını iyice karıştırın. Son olarak 1 yemek kaşığı ilave ederek iyice çırpın. Yaptığınız karışımı cildinizde 10 dakika bekleterek yıkayın.

Papatya Maskesi

Cildi gençleştiren papatya maskesi için; yarım çay bardağı kadar kuru papatyanın üzerine kaynar su ilave edin. 15 dakika demlendikten sonra süzerek içine bir tane dövülmüş cevizi ekleyin. Bu karışıma 1 yumurta akı ekleyin ve temiz cilde uygulayın, 10 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Keten Tohumu Maskesi

Sağlıklı ve genç bir görünüm için keten tohumu maskesi, bilinen en etkili maskelerden biridir. 3 çorba kaşığı keten tohumu toz haline getirilir ve yarım çay bardağı ılık su ilave edilir. 1 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tereyağı eklenerek güzelce karıştırılır. Oluşan karışım 20 dakika ciltte bekletildikten sonra yıkanır.

Cilt Beyazlatan Zerdeçal Maskesi

Cildi aydınlatan zerdeçal maskesi, yıpranmış ciltleri gençleştirerek mat görünümünden kurtarır. Bunun için; 1 çay kaşığı zerdeçal ile birkaç damla limon suyu karıştırılarak temiz cilde uygulanır. Haftada 3 kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

 

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *