«
  1. Ana sayfa
  2. CİLT BAKIMI
  3. Doğal Ten Beyazlatma Yolları

Doğal Ten Beyazlatma Yolları

Doğal Ten Beyazlatma Yolları

Doğal ten beyazlatma yolları ile bebek gibi bir cilde sahip olmak artık çok kolay. Dengesiz beslenme, yetersiz sıvı alımı, stresli yaşam koşullarından kaynaklanan birçok etkenden dolayı cildimiz zarar görmektedir. İşte bu yüzden çok fazla para harcamadan kolay ve pratik bir şekilde evde cilt beyazlatma yöntemleri uygulanabilir. Bu yöntemleri uygularken dikkat etmemiz gereken birçok nokta vardır.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bunların başında ilk olarak cildimizin yapısı gelmektedir. Her cilde göre değişiklik gösteren malzemeler kullanılarak istenilen sonuç elde edilebilir. Diğer dikkat etmemiz gereken konu ise uygulayacağımız metotları düzenli ve belli aralıklarla uygulamaktır. Eğer düzensiz olursa yapılan yöntemlerin hiçbirinden geçerli bir sonuç alınmaz ve tüm emekler boşa gitmiş olur. Eğer cilt bakım aralıklarını düzgün ayarlamazsak böyle bir durumda da cilt tahriş olabilir ya da yapılan yöntemler etkisiz kalabilir.

Bebek gibi kusursuz bir cilt için yapılması gerekenler aslında çok basit. İlk olarak düzenli ve yeteri kadar sıvı tüketimine dikkat etmeliyiz. Ardından her gün yatmadan önce kesinlikle yüz temizliği yapılmalı, yüz temizlerken kullanılan malzemelerin cilde uygun olmasına dikkat edilmeli. Ayrıca kuruluk gibi sorunlardan kurtulmak için de düzenli bir nemlendirici kullanılması gerekir. Bunların dışında birçok yöntem de bulunmaktadır.

Japonların cilt beyazlatma yöntemleri olarak geçen ve günümüzde birçok bayanın da kullandığı yöntemler cilt beyazlatma da son derece etkilidir.

Eğer Japonlar gibi beyaz bir tene sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:

  • İlk yapmanız gereken cilt tipinizi tanımanız ve o doğrultuda ilerlemeniz gerekir.
  • Yüzünüzü temizlemek için makyaj temizleyicileri kullanmalısınız.
  • Fazla makyajdan kaçınmak gece temizliğini ihmal etmemek yer alır.

Bunun dışında birçok maske tarifleri de mevcuttur bunların başında tofu maskesi denen tofu buğday unu ve bal karıştırılarak uygulanan bir maskedir bu maske düzenli kullanımda cilt renginde beyazlama sağlar. Diğer maske çeşidi ise yoğurt maskesidir. Bu yoğurt maskesini ciltlerini beyazlatmak için ve birçok yararlı yönü bulunduğu için kullanırlar.

Bu yöntemin faydaları:

  • Sivilceleri ortadan kaldırır.
  • Ölü cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
  • Cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Japonlar tarafından uygulanan tüm bu yöntemleri kendi cildinize uygun olanını tercih ederek siz de uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cilt Çatlaklarını Geçirme Yolları

Cilt Beyazlatma ve Pirinç:

Cilt beyazlatma yöntemleri pirinç başlığı altında da birçok cilt beyazlatma yöntemi bulunmaktadır Bunlar en çok bilineni pirinç unu maskesidir. Pirinç unu maskesinin birçok tarifi bulunmaktadır bunlardan hazırlanması en kolay olanı pirinç unu ile bir miktar suyun karıştırılarak oluşturulanıdır. Belli ölçülerde yapacağınız bu karışımı tüm yüzünüze veya lekelerinizin sivilcelerinizin yoğun olduğu bölgelere uyguladığınız takdirde bir süre sonra bu lekelerin ve izlerin zamanla yok olduğunu hatta cildinizde bir açılma söz konusu olduğunu göreceksiniz.

Diğer bir yöntem ise pirinç unu, su ve balla hazırlanan karışımıdır. Bu karışımı da aynı şekilde lekelerinize ya da yüzünüze uygulayıp bir süre bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu tür maskelerden sonra pirinç ununun etkisinden kaynaklanan olumsuzluğu önlemek için düzenli bir şekilde nemlendirici kullanmanız gerekir. Çünkü pirinç unu ve pirinç suyuyla yapılan maskeler cildin yağ dengesini düzenlerken aşırı yağı da emer. Durum böyle olunca ciltte kuruma meydana gelebilir o yüzden bu maskelerden sonra nemlendirici kullanılması gerekir.

Uzman Tavsiyesi:

Cilt beyazlatma Suna Dumankaya‘nın tarifi de şu şekildedir ilk olarak domatesler güzelce yıkanır ve kabukları soyulur ardından domatesler blender yardımıyla püre haline getirilir bu domates püresine un ilave ederek bir maske elde edilir. Bu maske yüze uygulanır ve uygulandıktan sonra beş dakika beklenir. Bekleme sonrasında yüzünüzü ılık suyla durulayarak arındırabilirsiniz. Haftada 3 defa bu maskeyi uygulamanız cildinizin beyazlamasını sağlarken nemlendirme ve gözenekleri temizleme gibi faydaları da bulunur. Yara izleri çil izleri ve güneş lekelerinin temizlenmesi için de cilt beyazlatma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *