«
  1. Ana sayfa
  2. CİLT BAKIMI
  3. CİLT LEKELERİNİN DOĞAL TEDAVİSİ

CİLT LEKELERİNİN DOĞAL TEDAVİSİ

Doğal Yöntemlerle Cilt Lekelerini Yok Edin

Ciltteki lekeler en can sıkıcı güzellik problemlerinden biridir ve doğal yöntemlerle geçirebilir; cilt lekelerinin doğal tedavisi için size bazı öneriler sunacağız. Günümüzde çok sayıda sorunun çözümü estetik ya da kozmetik ürünler ile halledilebilse de hem sağlık hem de ekonomik olarak bitkisel yöntemler daha iyi bir tercihtir.

Herkesin Uygulayabileceği Kolay Bitkisel Çözümler

Cilt lekeleriniz belirgin ya da o kadar da açıkça görülmüyor olabilir fakat her şekilde sizi rahatsız edecektir. Bunun en büyük nedenlerinden bir de fazlaca güneş ışığına maruz kalmaktır. Güneşe karşı hassasiyette cilt tipiniz de önemlidir. Bazı ciltler çok daha çabuk etki altında kalırlar ve istenmeyen lekeler oluşur. Cilt lekelerine karşı en basit çözüm için aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz:

 

  • Cildinize bal maskesi ve limonlu peeling uygulaması yapmak oldukça etkili olacaktır. Bal ve limon ikilisi cilt lekeleri için çok iyi bir karışımdır. Burada önemli olan bir detay bu maskeyi güneşe çıkacağınız zaman yapmamanız! Mutlaka akşam veya gece uygulamalısınız. 1 yemek kaşığı şeker, su ve limon suyunu (yarım) karıştırıp temiz cildinize sürün. 5-6 dakika bekleyip yıkadıktan sonra sıra bal maskesine gelecek; Yine yarım limon suyuna 1 yemek kaşığı balı dökün, karıştırın ve maskeyi uygulayın. Bu karışımı pamukla sürün ve 20 dakika sonra cildinizi yıkayın.

 

  • Gece uyumadan önce özel hazırlanmış bir tonik ile cilt lekelerinize son verebilirsiniz. Bir şişe içerisine %50 oranında su ve elma sirkesi koyun. Temiz olan cildinize pamukla uygulayın. İsterseniz biraz limon suyu da sürebilirsiniz. Uyurken toniğinizi temizlemeyin fakat kalktıktan sonra yüzünüzü durulayın; güneşe bu ürünlerin etkisiyle çıkmayın.

 

  • Aloe vera cilt sağlığı ve güzelliği üzerinde büyük etkisi olan bir üründür. Cilt hücreleri tazelenip yenilecektir. Bu şekilde satılan jeller bulunmaktadır. Tek başına da uygulama yapabilirsiniz fakat ayrıca E vitamini (1 ampül ), 1 yemek kaşığı jel ve Hindistan cevizi yağı ( 1 yemek kaşığı ) karıştırılarak da cilde sürülebilir. 25-30 dakika bekleyin ve ardından yüzünüzü yıkayın.

Yüz lekeleri nasıl geçer? sorusuna verilecek en güzel yanıtlar arasında bu tip doğal ve bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Buna benzer bitkisel uygulamalar hem daha pratik hem de daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca güneşe çıkmadan önce kış ayında bile olsak mutlaka koruma faktörlü bir krem sürmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *