«
  1. Ana sayfa
  2. CİLT BAKIMI
  3. ÇATLAKLAR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜM

ÇATLAKLAR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜM

Can Sıkan Çatlaklar için Doğal Yöntemler

Çatlaklar sağlık açısından olmasa bile güzellik bakımından olumsuz bir durum yaratırlar bu nedenle sizler için yazımızda çatlaklar için doğal tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu yöntemler sayesinde bir estetik merkezine gitmeye ya da pahalı kozmetik kremler kullanmanıza gerek kalmayacak; hem pratik hem masrafsız ve etkili bir çözüm arıyorsanız önereceğimiz doğal yolları deneyebilirsiniz.

Bitkisel Çözümler ile Çatlak Probleminizi Sona Erdirin

Kötü görünen çatlakların oluşma nedenleri çok çeşitlidir. En çok bilinen sebepleri arasında hızlı ve çok kilo alıp verme bulunur. Bazı ilaçların sürekli kullanılması da çatlak oluşumuna yol açabilir. Açıkçası çatlakları yok etmek pek de kolay değildir fakat sorunu azaltma veya yok etme yönünde uygulayabileceğiniz basit yöntemler vardır. Özellikle de çatlaklar için bitkisel yağlar sıklıkla bu sorunun giderilmesinde ya da azaltılmasında kullanılmaktadır. Sizler için önerilerimiz:

  • İçeriğinde E vitamini bulunan bitkisel yağlar çatlaklar için oldukça etkilidir. Badem yağı, soya yağı ve zeytinyağı bunlar arasında yer alır. Her gün banyodan sonra 15 dakika süresince sorunlu bölgede yağı bekletip silin.
  • Havuç ise bir başka yöntemdir. Havucu püre olarak çatlakların üzerine sürmelisiniz. Bu arada buharda pişmiş olmasına da dikkat edin. Havuçlar çok sıcak olmasın ve yarım saat kadar cildinizde beklesin. Sonrasında bir bez yardımı ile silin. Bezin ıslatılmış olması tercih edilir.
  • Bir yemek kaşığı kadar limon suyu ve balı ezilmiş yarım avokadonun içine katın ve krem haline getirin. Masaj yaparak çatlaklara 15 dakika kadar uygulayın.
  • Şeftali ve pancar kabuğunu ezip karıştırın. Kıvamına bakarak eğer yoğun olursa badem yağı da ekleyebilirsiniz. ( 1 yemek kaşığı ) Çatlakların üzerine bu karışımı sürün ve bekleyin. 15 dakika sonra soğuk su yardımı ile yıkayın.
  • Aktarlardan at kuyruğu alarak karışım hazırlamanız mümkündür. Limon suyunu ( 8 damla ), at kuyruğu yaprağını ( 100 gram kadar ) ve bir litre alkolü ( %20 oranında ) karıştırın. Bir ay kadar bekledikten sonra çatlaklar için kullanacağınız miktarı alın ve bunun yarısı kadar suyu üzerine ekleyin. Her gün iki defa uygulayın.
    Çatlaklara kesin çözüm için size büyük yardımı olabilecek bu yöntemler sayesinde çatlak probleminiz büyük oranda azalacaktır.

Bir Cevap Yaz

admin39 Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *